Opowiadania z morałem

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Opowiadania z morałem
 14.12.2018

Dnia 4 i 6 grudnia 2018r. przedstawiłyśmy uczniom z klasy 2b i 1b dwa opowiadania:  "Kredki" Małgorzaty Musierowicz i "Wielka przygoda małej Zosi" Barbary Lewandowskiej. Nasze wystąpienie miało zachęcić dzieci do czytania książek. 
W opowiadaniu "Kredki" autorka opisuje główną bohaterkę Paulinkę, która była samolubna.  Nie chciała pożyczyć kredek biednemu uczniowi Jarkowi. Natomiast Wioletka była koleżeńska, ponieważ podzieliła się z nim swoimi kredkami. Po tym zdarzeniu Paulinka nie rozumiała, dlaczego Jarek nie chciał się do niej odzywać. Uczennica z klasy 1b bardzo ładnie wyjaśniła, dlaczego.

W opowiadaniu "Wielka przygoda małej Zosi" autorka opowiada o małej Zosi , która zamknęła biedroneczkę Kropeczkę w pudełku od zapałek. Bohaterka przeżywała wielkie przygody we śnie i dopiero wtedy zrozumiała, że nie można zamykać zwierząt w pudełkach, ponieważ jest tam ciasno, ciemno i smutno. Gdy Zosia się obudziła, od razu Kropeczkę wypuściła na wolność. Ja i Dorotka przygotowałyśmy również kilka pytań do treści naszych opowiadań. Nie wszyscy uczniowie uważnie słuchali, ale wielu z nich odpowiadało na nie poprawnie. 

Było troszkę stresu , ale się udało. Pomimo tego, obie chcemy jeszcze raz wystąpić i zaprezentować inne książki. Akcja "Starsi –młodszym" bardzo nam się podoba.

Opracowanie: Hania i Dorotka z kl.4a

up