Tydzień z Patronem Szkoły - A. Fiedlerem

Home » Szkoła » Aktualności » Tydzień z Patronem Szkoły…
 18.12.2018

Każdego roku w listopadzie, w rocznicę urodzin Arkadego Fiedlera, organizowany jest Tydzień Patrona Szkoły. Święto to ma na celu poznanie sylwetki patrona szkoły, szlaku jego podróży oraz twórczości. W okresie tym w naszej szkole organizowane są różne konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne.

W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez Arkadego Fiedlera. Na drugim piętrze pojawiły się piękne motyle namalowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Klasy IV rozwiązywały test po wcześniejszym zapoznaniu się z sylwetką patrona. Chętni uczniowie klasy V wzięli udział w konkursie wiedzy na temat życia, twórczości i podróży patrona. Uczniowie klas IV, pod kierunkiem pani W. Włodarczyk, wykonali piękne plakaty związane z miejscami pobytu A. Fiedlera. Pod kierunkiem pani M. Zalech, przedstawili świat Fiedlera w języku angielskim. Natomiast najstarsi uczniowie pod kierunkiem pana W. Kościukiewicza wykonali maski afrykańskie oraz portrety patrona.

W ramach święta zorganizowano również dla klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum „podchody”, które wywołują najwięcej pozytywnych emocji. Pięć drużyn, które  najlepiej napiszą test, ruszają po szkole w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Pokonując kolejne etapy uczniowie rozwiązywali zadania ukryte w różnych gabinetach. Do zabawy zaangażowały w tym roku panie: D. Tołoczko, M. Kubica, A. Węgier, M. Paliwoda, R. Kunisz, K. Kaliściak oraz Pani Dyrektor Magdalena Umińska, gdzie w Jej gabinecie  znajdował się ostatni etap „podchodów”. Po zaciętej, ale pełnej śmiechu rywalizacji zwyciężyła klasa IIId, drugie miejsce zajęła klasa IIIe, trzecie miejsce klasa IIIa,  kolejne 8b oraz IIIg.

Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie, który prowadziły podczas przerw uczennice z klasy 8b: Julia Cichoń i Zuzia Rachwalska. Nagradzały one słodyczami wszystkich uczniów, którzy poprawnie odpowiadali na pytania dotyczące naszego patrona. Prezentacja efektów realizacji poszczególnych zadań odbyła się  na holu szkoły. 

Na apelu kończącym I semestr zostaną podsumowane wszystkie zadania zrealizowane w szkole na  wszystkich poziomach nauczania.

Zobacz zdjęcia

Organizatorzy 

up