Konkurs frazeologiczny

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Konkurs frazeologiczny
 29.04.2019

"Mądrej głowie dość dwie słowie"

Dnia 28 marca 2019 roku odbył się szkolny konkurs frazeologiczny pt. "Mądrej głowie dość dwie słowie". Udział w nim wzięli uczniowie z klas ósmych oraz trzecich gimnazjum. Konkurs zorganizowany był przez Panie nauczycielki z biblioteki.

Spotkanie miało miejsce w czytelni szkolnej na długiej, piętnastominutowej przerwie. Uczestnicy mieli za zadanie wypełnić test złożony z 10 zadań, w których należało, m. in.: dokończyć podane frazeologizmy, wyjaśnić znaczenie podanych związków frazeologicznych, poprawić błędy w zdaniach, połączyć ze sobą poprawne części powiedzenia i wiele innych. Test wbrew pozorom okazał się być trudniejszy niż myślałyśmy. Po krótkim czasie wszyscy uczestnicy mieli stawić się w czytelni na rozstrzygnięcie konkursu. Na początku wszystkie zadania sprawdzaliśmy, żeby każdy z nas wiedział jak dany związek frazeologiczny powinien brzmieć poprawnie. Następnie Pani powiedziała, komu z nas powiodło się najlepiej, a kto musi sobie jeszcze coś powtórzyć. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Słomińska z kl.3c, drugie - Alicja Witkowska z kl.3c, trzecie - Emilia Stadejek z kl.8a. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Szałkowska z kl. 8b i Katarzyna Białomazur z kl.3g.

Wydarzenie to wywołało w nas wiele pozytywnych odczuć. To bardzo dobre powtórzenie przed egzaminem . Wyróżnieni uczniowie otrzymali pozytywną ocenę z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów i powodzenia na egzaminie! 

Alicja Witkowska i Klaudia Słomińska z kl.3c ;]

up