Biblioteka szkolna

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna

Informacje o działalności biblioteki szkolnej

Wystawa sztuki osób niepełnosprawnych

W Bibliotece Publicznej w Dębnie zorganizowano wystawę pt.: „Sztuka osób niepełnosprawnych” uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie. 

W dniu 04.10.2017r. my uczniowie klasy 3G wybraliśmy się na wystawę wraz z  panią Dorotą Tołoczko oraz panią Renatą Kunisz. Na wejściu zostaliśmy przywitani i zaproszeni do sali, w której Pani  z biblioteki publicznej  krótko opowiedziała nam o wystawie. Następnie oglądaliśmy dzieła, które zostały wykonane na konkurs przez osoby niepełnosprawne. Prace zachwyciły nas. Były wykonane różnymi technikami m.in.: farbami na szkle, olejem na płótnie, zwijanej bibuły.

Po obejrzeniu ekspozycji zostaliśmy oprowadzeni po bibliotece. Najpierw zwiedziliśmy dział zbiorów specjalnych, który jest wyposażony w  komputery z dostępem do Internetu oraz płyty z nagraniami ciekawych książek do słuchania, z możliwością ich wypożyczenia. Następnie pokazano nam dział z książkami dla dorosłych i starszej młodzieży. Oprowadzono nas również po oddziele dziecięcym, gdzie pani zachęciła uczniów, by zapisali się do klubu dyskusyjnego o książce. Następnie wstąpiliśmy do działu zbiorów regionalnych, gdzie znajdują się artefakty z Dębna i okolic. Obejrzeliśmy  także pomieszczenie biblioteki publicznej, w którym można znaleźć wydawnictwa z dziedziny prawa i ekonomii.

Na koniec podziękowaliśmy Pani za pokazanie nam wystawy oraz oprowadzenie po bibliotece, a następnie wróciliśmy do szkoły.

Estera Dziedziuch z kl.IIg

up